Coraz dalej…

O nas

„A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie…”

Leopold Staff

Ela – ekonomista i finansista, twardo stąpająca po ziemi. Zarażona przed kilku laty podróżami przez swoja drugą połowę, coraz bardziej zapada na tę chorobę. Planowanie podróży to jej zadanie, żadne ciekawe miejsce na trasie nie zostanie pominięte. Później musi być niemal siłą wyciągana z tych miejsc, gdyż pochłania ją całkowicie pasja robienia zdjęć.

Marcin – naukowiec i wykładowca, cały czas aspirujący do miana podróżnika. Pasja zawodowa powoduje, że podczas podróży jednym z najważniejszych punktów jest wizyta na lokalnym uniwersytecie. Zawsze imponująco przygotowany logistycznie do wyjazdu: mapy, rozkłady, połączenia. Na sen potrafi wykorzystać nawet chwilowy brak zwierząt na safari.

Wyjeżdżamy raz, dwa razy do roku. Nie jesteśmy backpackersami, chyba już za starzy na to jesteśmy. Podczas wyjazdów w dalsze rejony naszego globu korzystamy z pomocy lokalnych agencji, tam gdzie jest to niezbędne.

Bloga założyliśmy z myślą spisywania przygód z naszych podróży. Sami inspirujemy się często relacjami innych podróżników, może nasze wyprawy też będą dla kogoś inspiracją.

Przemierzyliśmy do tej pory mały kawałek świata, ale z każdą kolejną podróżą stawał się on coraz bardziej nieodkryty, ludzie coraz bardziej interesujący, a przyroda coraz bardziej dzika i fascynująca. Stąd nasza potrzeba, aby cały czas podążać coraz dalej…